Laboratoria Przyszłości wsparcie dla szkół podstawowych - Gmina Łęczyce -  Portal gov.pl

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jej misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości.

W ramach realizacji rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 129 990,00 zł  z przeznaczeniem na zakup wyposażenia pracowni kuchennej i pracowni robotyki. Obie pracownie będą wyposażone tak, aby uczniowie kształtowali i rozwijali umiejętności : manualne i techniczne, samodzielnego i krytycznego myślenia, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie  w życiu codziennym.

Uzyskane wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup pełnego wyposażenia pracowni kuchennej i pracowni robotyki do których zakupiono, m.in.:

Pracownia kuchenna:

- stoły kuchenne

- lodówka

- kuchenka

- garnki

- zestawy stołowe

- opiekacze

- miksery

Pracownia robotyki:

- drukarkę 3D

- aparat fotograficzny

- zestaw oświetleniowy do realizacji nagrań

- laptop

- kamerę cyfrową z akcesoriami

- roboty edukacyjne

- klocki do samodzielnej konstrukcji

- mikrofon

- mikroporty

- mikrokontroler

- stację lutowniczą

- stoliki

- krzesła

Zakupiony sprzęt pozwoli stworzyć pracownię kuchenną i pracownię robotyki. Pomieszczenia przeznaczone na obydwie pracownie zostaną wyremontowane i przygotowane do prowadzenia bezpiecznych i komfortowych zajęć.

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne oraz pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.