What do you generally do on..?

Kategoria: Archiwa

        Kolejny rok szkolny dobiega końca, a wraz z nim i nas projekt. Właśnie zakończyliśmy pracę nad całorocznym projektem pt.: ”What do you generally do on...?”. Poznaliśmy wielu ciekawych rówieśników z Włoch, Rumunii, Finlandii, Danii, czy Turcji. Wymienialiśmy informacje dotyczące naszych planów lekcji i najciekawszych zajęć, nagrywaliśmy filmiki, wysyłaliśmy listy i mieliśmy możliwość współpracy na platformie projektu. Wszyscy świetnie się przy tym bawiliśmy, a jednocześnie trenowaliśmy nasze umiejętność językowe. Liczymy na to, że nasze kontakty nie zanikną i w nowym roku szkolnym znów będziemy mogli przystąpić do równie owocnej pracy.

link do filmiku na YouTube

https://youtu.be/YVlXMlrg8t4

Konkurs językowy

Kategoria: Archiwa
Z wielką przyjemnością ogłaszam, iż laureatami szkolnego konkursu językowego „Discover the World of English”zostali:
Wiktoria Zegardło, Bruno Solisz, Andrzej Solisz, Zuzanna Maj oraz Victoria Joschko.
Zwycięzcy zostali wylosowani spośród grona uczniów, którzy w trakcie trwania konkursu (od października 2016 do maja 2017) udzielali prawidłowych odpowiedzi na zadania konkursowe zamieszczane na szkolnej platformie elearningowej. Wręczono również nagrodę specjalną za wyjątkową aktywność w konkursie, a jej zdobywcą został Andrzej Solisz. Laureatom gratuluję i już dziś zapraszam do kolejnej językowej zabawy w nowym roku szkolnym.

Nadina Maksym

Szkoła do poduchy

Kategoria: Archiwa

„Szkoła do poduchy”, czyli noc w szkole

       Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak...

  Z dnia 12 na 13 maja 2017 r. klasy III d i III f wraz z opiekunami spędziły noc w szkole i wcale nie była to dla nich kara tylko wspaniała zabawa…

Spotkaliśmy się o godzinie 18.00. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przedstawienia regulaminu naszej szalonej nocy. Szybko się zintegrowaliśmy już przy pierwszej wspólnej zabawie. Każda zabawa powinna być także nauką – także nasi uczniowie podczas tej nocy uczyli się ratować innych realizując tym samym część programu profilaktycznego przeprowadzanego w naszej szkole   „Ratujemy 
i uczymy ratować”.
Następnie podzieleni na grupy brali udział w grze terenowej, szukali ukrytych zadań, do których przystępowali z wielkim zaangażowaniem. Uczniowie zmagali się z zadaniami ruchowymi, plastycznymi i językowymi. Dzieci nie poległy nawet podczas wykonywania zadań logicznych, każda z grup udowodniła, że nauka nie idzie w las. Po zabawie terenowej spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie podsumowaliśmy efekty naszej pracy, a następnie przygotowaliśmy miejsce noclegu. Wszystko zostało już przygotowane i nagle okazało się, że kiszki marsza nam grają i to nie na żarty, więc wszyscy udali się w stronę naszej szkolnej stołówki, gdzie chętne mamy oraz nasza wspaniała pani kucharka przygotowały dla nas przepyszną kolację. Po kolacji nastał czas na wieczorną toaletę oraz piżamy. Gdy już wszyscy byli gotowi ruszył pokaz „Bajek staro-grajek”. Dzieci czytały i oglądały bajki z tamtych lat…. O 22.30 nastała cisza nocna.

A rano? Pobudka…. Miło było nam wstać w tym gronie. Poranna toaleta, sprzątanie, pakowanie, wspólne śniadanie, pożegnanie i o godzinie 9.00 musieliśmy opuścić szkołę. Nigdy wcześniej tak nas to nie zmartwiło.

Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji.

Głównym celem imprezy obok integracji uczniów oraz umacnianiu więzi koleżeńskich było pokazanie szkoły od innej, mniej oficjalnej strony. W pracy dydaktycznej i wychowawczej, przyjazne, pozytywne nastawienie, to połowa sukcesu. Szczególnie w przypadku uczniów klas III, którzy już za chwilę rozpoczną nowy etap edukacyjny niezbędne są rozmaite działania, które zminimalizują lęk, stres czy inne bariery utrudniające dziecku odnalezienie się w nowej sytuacji. Nauczycielom i wychowawcom bardzo zależy, aby nasi uczniowie lubili swoją szkołę, chętnie do niej przychodzili, by była dla nich zarówno miejscem rozwoju, jak i przyjemnego, beztroskiego dzieciństwa. Mamy nadzieję, że atmosfera zabawy, akceptacji i życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie, pozwoliła uczniom jeszcze bardziej polubić szkołę, odnaleźć tu swoje miejsce i pozwoliło uczniom traktować szkołę jak drugi dom.

                Bardzo dziękujemy Pani dyrektor Barbarze Szklarskiej za zgodę na imprezę, pomoc w organizacji oraz miłe powitanie i pożegnanie. Dziękujemy także Pani wicedyrektor Joannie Stefańskiej za pomoc i opiekę nad uczniami w szkole nocą. Ponadto dziękujemy Pani kucharce, która pojawiła się na stanowisku nawet nocą. Dziękujemy zaangażowanym w naszą inicjatywę rodzicom oraz Straży Miejskiej za dodatkowy patrol.

Dzień Zdrowia

Kategoria: Archiwa

7 Kwietnia 2017 r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia, w tym roku tematem przewodnim była "Depresja - porozmawiajmy o niej". Głównym założeniem było wskazanie, jak ważne jest mówienie o depresji, ponieważ rozmowa z drugim człowiekiem stanowi istotny element procesu dochodzenia do zdrowia, może przełamać barierę i zachęcić osoby chore do szukania pomocy. Podkreślono, że każdy uczeń może liczyć na pomoc, zrozumienie i zaufanie ze strony dorosłych- nauczycieli, wychowawców, pedagoga i pielęgniarki.

Dzieci obejrzały film: "Depresja - wielu z nas ma swojego czarnego psa."

Nie zabrakło dobrych rad na zachowanie zdrowia i dobrego humoru:
 - zadbaj o siebie,
 - wysypiaj się,
 - zdrowo odżywiej się,
 - spaceruj,
 - uprawiaj sporty,
 - miej zainteresowania i pasję,
 - przełam się - powiedz o swoich trudnosciach.
Dzieci mogły obejrzeć gazetki tematyczne poświęcone diecie i regularnej aktywności fizycznej oraz zaznajomić się ze słowami, których bardzo często trzeba używać w stosunku do osób chorych na depresję.
 
Bywa, ze każdy z nas ma czasami gorszy nastrój.
U niektórych zdarza się to czsciej u innych rzadziej.
Nie bądźmy  wobec tego problemu obojetni.
Pracowała
mgr Małgorzata Kalisz
 

Dzień Ziemi

Kategoria: Archiwa

    26.04.2017 w naszej szkole, odbyło się podsumowanie obchodów „Dnia Ziemi” pod hasłem „Bliżej natury”. Uczniowie uczestniczyli w zabawie w kolory : -żółty – słońce; błękit – woda; zielony – rośliny, oraz w konkursach. Klasy I-III zbliżyły się do natury wykonując mozaikę ”Obraz przyrodnika” z darów natury, klasy IV tworzyły zapachy przyrody, a kl. V-VI poznawały drzewa rosnące w obrębie obejścia szkoły. Uczniowie uczestniczący konkursach indywidualnych zostali nagrodzeni.