Działania profilaktyczne

Szanowni Państwo,

w tym roku działania naszej szkoły i przedszkola (zgodnie z ustalonym z Radą Rodziców Szkolnym Programem Wychowawczo-Profilaktycznym) skupią się na zapobieganiu hejtowi, jest to coraz poważniejszy problem, z którym jako kadra specjalistyczna mierzymy się coraz częściej także wśród naszych uczniów i uczennic. By nasze działania przynosiły jak najlepsze efekty niezbędna jest współpraca wszystkich osób z najbliższego otoczenia Państwa dzieci. Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do szukania wiedzy na temat tych nowych problemów, które pojawiają się w dzisiejszych czasach oraz przede wszystkim rozmawiania z dziećmi, edukowania ich, dawania im wsparcia i słuchania ich problemów. Ważne jest by szkoła i rodzice grali w tej materii do jednej wspólnej bramki.

W ramach cyklicznych poleceń dzisiaj zachęcam do zapoznania się z treściami na stronie: https://pierwszekroki.net/dzieci-w-cyberswiecie/

W razie pytań pozostaję do dyspozycji

Wioletta Żukowska

psycholożka szkolna