• html slider
jquery image carousel by WOWSlider.com v8.8

Programy profilaktyczne

"Owoce w szkole"

Nasza szkoła uczestniczy w "Europejskim programie - Owoce w szkole”, który jest finansowany ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej realizowanym przez Agencję Rynku Rolnego.

W programie biorą udział uczniowie klas I-III. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje do bezpośredniego spożycia porcję składającą się z jednego produktu owocowego (np. jabłko), i jednego produktu warzywnego (np. marchewka , papryka, rzodkiewka).
Owoce i warzywa udostępniane są uczniom w ciągu 9 dowolnie wybranych tygodni w semestrze.
Więcej informacji na stronie www.arr.gov.pl i www.owocewszkole.org.

arr 180 owoce owoce2011