• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • html slider
  • 9
11 22 33 44 55 66 77 88 99
jquery image carousel by WOWSlider.com v8.8

Zielona Pracownia

15 października 2021 r. w naszej szkole została otwarta ekopracownia biologiczno-chemiczna "Nasza Ziemia". Gościem był Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Pan Tomasz Bednarek. Towarzyszli mu również Dyrekcja naszej szkoły oraz uczniowie.

Wyposażenie ekopracowni to koszt ponad 35 tys. W naszej ekopracowni pojawiły się pomoce dydaktyczne (monitor interaktywny, plansze edukacyjne, zestawy edukacyjne dla uczniów w trzech modułach: woda, powietrze i energia), miejsce do mikroskopowania oraz nowoczesne umeblowanie i miejsce do świadomej segregacji odpadów.

Pomysłodawczynią jest Pani Marcelina Jonkisz-Urban, nauczycielka biologii i chemii, która zaproponowała wygląd ekopracowni i jej wyposażenie. Otwarcie nastąpiło przez przecięcie zielonej wstęgi przez uczennicę klasy 7c. Całą uroczystość uświetniły doświadczenia wykonane przez uczennice naszej szkoły.

Do konkursu wpłynęło 133 wnioski, z których 61 oceniono pozytywnie.