• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • html slider
  • 9
11 22 33 44 55 66 77 88 99
jquery image carousel by WOWSlider.com v8.8

Na specjalne zaproszenie w Kopicach

W piątek 17 maja delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w uroczystości nadania imienia Joanny Schaffgotsch Publicznej Szkole Podstawowej w Kopicach. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, w czasie której godnie reprezentował nas poczet sztandarowy. Następnie gościliśmy na uroczystej akademii z udziałem wielu znamienitych osób. Był wśród nich potomek Joanny – hrabia Aleksander Schaffgotsch.
Pani dyrektor Katarzyna Gul przekazała nauczycielom i uczniom życzenia, a przedstawiciele chóru pięknie odśpiewali nasz hymn szkolny. Po uroczystościach mieliśmy okazję wejścia do wnętrza odnowionego mauzoleum, w którym ponownie zostały złożone szczątki Joanny i jej męża. Na zakończenie pobytu w Kopicach wielką niespodzianką była możliwość podziwiania remontowanego pałacu Schaffgotschów i wysłuchania opowieści pana Macieja Mischoka. Był to wyjątkowy dzień, pełen niezwykłych wrażeń.