• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • html slider
  • 9
11 22 33 44 55 66 77 88 99
jquery image carousel by WOWSlider.com v8.8

BAJTEL SZYCHTA

W październiku uczniowie klas szóstych wybrali się na niezwykłą wycieczkę edukacyjną. Odwiedzili Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu i poszukiwali odpowiedzi na pytania: Czym jest kultura śląska? Kim jest hajer? Jak powstaje węgiel? Jak wygląda świat pod ziemią?
Bajtel Szychta to wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu dzieci mogły wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznawali realia pracy w kopalni, wykonywali różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, cięcie drewna, skręcanie metalowych elementów, a także brali udział w improwizowanej akcji ratowniczej.
Bajtel Szychta okazała się być doskonałym sposobem na integrację grupy i wspólne spędzanie czasu. Nie ma też lepszego miejsca, by poznać historię górnictwa węglowego, pogłębić wiedzę o własnej tożsamości, zainteresowanych zagadnieniami z zakresu szeroko pojętego górnictwa, geografii, geologii, fizyki, chemii i wielu innych przedmiotów.

Nadina Maksym