• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • html slider
  • 9
11 22 33 44 55 66 77 88 99
jquery image carousel by WOWSlider.com v8.8

Wycieczka do Wieliczki

Podziemną przygodę w kopalni soli w Wieliczce przeżyli uczniowie klasy 2c i 3a. Spacerując krętymi korytarzami podziwiali wykute w soli piękne komory, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Przewodnik zaznajomił ich  z historią kopalni, opowiedział legendę o księżnej Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Uczniowie zobaczyli maszyny i narzędzia górnicze, zdobywali wiedzę poprzez zabawę -  odszukiwanie ukrytych przedmiotów. W muzeum oglądali piękne eksponaty oraz wzięli udział w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywali solniczki z masy solnej. Wycieczka była bardzo udana, a oto krótka fotorelacja: