• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • html slider
  • 9
11 22 33 44 55 66 77 88 99
jquery image carousel by WOWSlider.com v8.8

Muzyczna wersja „Ani z Zielonego Wzgórza”

11 lutego 2020 r. klasy V i VI wybrały się do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Bytomiu na musical „Ania z Zielonego Wzgórza” przygotowany przez Stowarzyszenie MusicALL w Rudzie Śląskiej. W taki sposób uczniowie poznali bohaterów lektury uzupełniającej, historię romantycznej, wrażliwej i wesołej dziewczynki - Ani Shirley i jej przyjaciół. Niezwykła, pełna humoru opowieść, świetna, profesjonalna gra młodych artystów oraz połączenie śpiewu, tańca i pięknej recytacji wzbudziły aplauz publiczności. W rolę jednej z głównych bohaterek – młodziutkiej Ani z Zielonego Wzgórza, wcieliła się nasza uczennica – Emilia Diotallewi z klasy 6a, w zespole tanecznym wystąpiła także Kamila Drozda z 6a. Gratulujemy dziewczynom i całemu zespołowi aktorów, bo pięknie się zaprezentowali. Na długo w pamięci widzów pozostanie również oryginalna nauczycielka szkółki niedzielnej i jej niestandardowe metody nauczania.                                                                                                     Tekst: Anna Golba
                                                                                                 Zdjęcia: Beata Suligowska-Diotallewi